Inloggen: | Panellid

Weblog

U leest dit toch niet

John Kivit | 8 Juni 2008 | Usability & Design  | 

Dat internetgebruikers koppensnellers zijn is algemeen bekend. Ik ga dit artikel daarom kort houden. Onderzoek bevestigt namelijk overduidelijk dat Steve Jobs gelijk had met zijn uitspraak “People just don’t read anymore“. Webgebruikers lezen niet, ze scannen de pagina’s die ze voorgeschoteld krijgen.

Jacob Nielsen analyseerde de data in een onderzoek van Harald Weinreich, Hartmut Obendorf, Eelco Herder en Matthias Mayer. En wat blijkt: een pagina met 100 woorden wordt gemiddeld voor 60% gelezen, een pagina met 1.000 woorden nog slechts voor 25%. Iedere honderd woorden die je toevoegt aan een webartikel, krijgen slechts 4,4 seconden aandacht. Waarom zou ik dan al die moeite doen als je dat ook met een plaatje kunt laten zien:

Weblezen is scannen

Een gemiddelde webpagina bevat een kleine 600 woorden. Hiervan lezen gebruikers ongeveer 28%. Tekst is steeds minder relevant op het web. Vandaar het succes van Youtube, maar ook Jobs eigen Itunes speelt handig in op deze feiten. Dit artikel bevat 168 woorden. U heeft waarschijnlijk slecht 45% gelezen :-)


Reacties

  1. mf

    Nee hoor, 100% gelezen ;-)

  2. Erik Visser

    Lees eigenlijk nooit iets hier. Maar ja, met zo’n titel moet ik er meer van weten.

    Lees een artikel die ik begin bijna altijd uit. Ik scan vooral titels. Misschien een netvibes kwaal.
    Fijn trouwens hoef ik dat mailtje van Jacob niet meer te lezen. Scheelt weer een x aantal woorden.



Reageer

:
:
:
 
  

* = verplicht veld. Uw e-mail adres wordt niet getoond in de reactie.
Wij valideren uw eerste reactie op dit weblog voordat we hem plaatsen. Iedere volgende reactie plaatsen we daarna direct zonder validatie.
Abonneer op weblog feed
Inschrijven op nieuwsbrief

Februari 2012

Ma Di Wo Do Vr Za Zo
« Nov    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Stel uw vraag gratis aan 1.000 consumenten!